Schlauch
Product no.: 857 721 453
In stock
€24.22
All prices include VAT, plus
shipping costs
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Schlauch
350MM
350MM
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bora | 1999 |
2001
|
||||||
|
||||||||
| Bora | 2002 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Bora | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| Caddy Mk2 | 1996 |
2003
|
||||||
|
||||||||
| Caddy Mk3 | 2004 |
2008
|
||||||
|
||||||||
| Corrado | 1989 |
1995
|
||||||
|
||||||||
| Eos | 2006 |
2008
|
||||||
|
||||||||
| FOX | 2005 |
2012
|
||||||
|
||||||||
| Golf (Brazil) | 2002 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Golf (Brazil) | 2003 |
2007
|
||||||
|
||||||||
| Golf Country | 1986 |
1991
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk2 | 1990 |
1992
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk2 syncro | 1986 |
1991
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 | 1992 |
1994
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 | 1995 |
1995
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 | 1996 |
1996
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 | 1997 |
1998
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 Cabriolet | 1994 |
1998
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 Variant | 1992 |
1994
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 Variant | 1995 |
1995
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 Variant | 1996 |
1996
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 Variant | 1997 |
1999
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk3 syncro | 1993 |
1998
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk4 | 1998 |
2001
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk4 | 2002 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk4 | 2003 |
2006
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk4 Cabriolet | 1999 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk5 | 2004 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| Golf Mk5 | 2006 |
2007
|
||||||
|
||||||||
| Golf Plus | 2005 |
2007
|
||||||
|
||||||||
| Jetta Mk2 | 1990 |
1992
|
||||||
|
||||||||
| Jetta Mk2 syncro | 1986 |
1991
|
||||||
|
||||||||
| Jetta Mk5 | 2006 |
2008
|
||||||
|
||||||||
| Lupo | 1999 |
2003
|
||||||
|
||||||||
| Lupo | 2004 |
2006
|
||||||
|
||||||||
| New Beetle | 1999 |
2001
|
||||||
|
||||||||
| New Beetle | 2001 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| New Beetle | 2006 |
2010
|
||||||
|
||||||||
| New Beetle Cabriolet | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| New Beetle Cabriolet | 2006 |
2010
|
||||||
|
||||||||
| Passat B2 | 1985 |
1985
|
||||||
|
||||||||
| Passat B2 | 1986 |
1986
|
||||||
|
||||||||
| Passat B2 | 1987 |
1988
|
||||||
|
||||||||
| Passat B2 syncro | 1985 |
1988
|
||||||
|
||||||||
| Passat B3 | 1988 |
1991
|
||||||
|
||||||||
| Passat B3 | 1992 |
1993
|
||||||
|
||||||||
| Passat B3 syncro | 1990 |
1993
|
||||||
|
||||||||
| Passat B4 | 1994 |
1997
|
||||||
|
||||||||
| Passat B4 syncro | 1994 |
1997
|
||||||
|
||||||||
| Passat B5 | 1997 |
2000
|
||||||
|
||||||||
| Passat B5 GP | 2001 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Passat B5 GP | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| Passat B5 syncro/4MOTION | 1998 |
2000
|
||||||
|
||||||||
| Passat B6 | 2006 |
2007
|
||||||
|
||||||||
| Polo 6N2 | 2000 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Polo 9N | 2002 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| Polo 9N3 | 2005 |
2008
|
||||||
|
||||||||
| Polo Classic | 1997 |
2000
|
||||||
|
||||||||
| Polo Classic | 2000 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Polo Variant | 1997 |
2000
|
||||||
|
||||||||
| Polo Variant | 2000 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Rallye Golf | 1986 |
1991
|
||||||
|
||||||||
| Santana | 1985 |
1985
|
||||||
|
||||||||
| Sharan Mk1 | 1996 |
2000
|
||||||
|
||||||||
| Sharan Mk1 | 2001 |
2002
|
||||||
|
||||||||
| Sharan Mk1 | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| Sharan Mk1 | 2006 |
2008
|
||||||
|
||||||||
| T5 | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| T5 | 2006 |
2006
|
||||||
|
||||||||
| T5 Camper | 2004 |
2006
|
||||||
|
||||||||
| T5 Pickup/Double Cab | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| T5 Pickup/Double Cab | 2006 |
2006
|
||||||
|
||||||||
| Touran Mk1 | 2003 |
2005
|
||||||
|
||||||||
| Touran Mk1 | 2006 |
2006
|
||||||
|
||||||||
| Vento | 1992 |
1994
|
||||||
|
||||||||
| Vento | 1995 |
1995
|
||||||
|
||||||||
| Vento | 1996 |
1996
|
||||||
|
||||||||
| Vento | 1997 |
1999
|
||||||
|
||||||||
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 350 mm |
| Breite | 12 mm |
| Höhe | 12 mm |
| ET-Nummer | 857721453 |
| Gewicht | 0.035 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de
Volkswagen Classic Parts
Social Media
© Volkswagen Classic Parts 2026