Anschlagpuffer für Fox, Polo 3, Polo 4
Product no.: 6N0 412 303 A
In stock
€21.50
All prices include VAT, plus
shipping costs
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Anschlagpuffer -Stossdämpfer vorne- geeignet für Fox, Polo 3, Polo 4
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| FOX | 2005 |
2012
|
| Polo 6N2 | 2000 |
2002
|
| Polo 6R | 2009 |
2009
|
| Polo 9N | 2002 |
2005
|
| Polo 9N3 | 2005 |
2008
|
| Polo 9N3 | 2009 |
2010
|
| Polo Classic | 1997 |
2000
|
| Polo Classic | 2000 |
2002
|
| Polo Variant | 1997 |
2000
|
| Polo Variant | 2000 |
2002
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 57 mm |
| Breite | 57 mm |
| Höhe | 65 mm |
| ET-Nummer | 6N0412303A |
| Gewicht | 0.055 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de