Tandem-Hauptbremszylinder für Golf 5
Product no.: 1K1 614 019 F
In stock
€407.88
All prices include VAT, plus
shipping costs
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Tandem-Hauptbremszylinder geeignet für Golf 5, Golf Plus
Hersteller: Bosch
Nur Linkslenker
Hersteller: Bosch
Nur Linkslenker
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| Golf Mk5 | 2004 |
2005
|
| Golf Mk5 | 2006 |
2007
|
| Golf Mk5 | 2008 |
2009
|
| Golf Mk6 | 2009 |
2011
|
| Golf Plus | 2005 |
2007
|
| Golf Plus | 2008 |
2009
|
| Golf Plus | 2009 |
2011
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 212 mm |
| Breite | 126 mm |
| Höhe | 76 mm |
| ET-Nummer | 1K1614019F |
| Gewicht | 0.551 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de