Relay for VW New Beetle
Product no.: 1J0 959 485 A
In stock
€16.49
All prices include VAT, plus
shipping costs
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Relay (coolant pump return) for Volkswagen New Beetle, Passat B5 / B5GP.
Relay location / code no.: 411
Please also pay attention to the picture boards!
Contains: 7439-92-1 Lead, 79-94-7 TBBA
Relay location / code no.: 411
Please also pay attention to the picture boards!
Contains: 7439-92-1 Lead, 79-94-7 TBBA
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| New Beetle | 2006 |
2010
|
| New Beetle Cabriolet | 2003 |
2005
|
| New Beetle Cabriolet | 2006 |
2010
|
| Passat B5 | 1997 |
2000
|
| Passat B5 GP | 2001 |
2002
|
| Passat B5 GP | 2003 |
2005
|
| Passat B5 syncro/4MOTION | 1998 |
2000
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 62 mm |
| Breite | 30 mm |
| Höhe | 30 mm |
| ET-Nummer | 1J0959485A |
| Gewicht | 0.046 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de