Ölrohr für Turbolader
Product no.: 03L 145 771 B
In stock
€63.17
All prices include VAT, plus
shipping costs
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Ölrohr -Turbolader Vorlauf- geeignet für diverse Modelle
Bildtafeln beachten
Bildtafeln beachten
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| Eos | 2009 |
2011
|
| Golf Mk6 | 2009 |
2011
|
| Golf Plus | 2009 |
2011
|
| Jetta Mk5 | 2009 |
2010
|
| Passat B6 | 2008 |
2008
|
| Passat B6 | 2009 |
2011
|
| Passat CC | 2009 |
2012
|
| Scirocco Mk3 | 2009 |
2014
|
| Tiguan Mk1 | 2008 |
2011
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 510 mm |
| Breite | 125 mm |
| Höhe | 95 mm |
| ET-Nummer | 03L145771B |
| Gewicht | 0.154 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de