Exhaust manifold with catalytic converter
Product no.: 06F 253 052 X
In stock
€1,398.25
All prices include VAT, plus
shipping costs
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| Eos | 2006 |
2008
|
| Golf Mk5 | 2004 |
2005
|
| Golf Mk5 | 2006 |
2007
|
| Golf Mk5 | 2008 |
2009
|
| Golf Plus | 2005 |
2007
|
| Golf Plus | 2008 |
2009
|
| Jetta Mk5 | 2006 |
2008
|
| Passat B6 | 2006 |
2007
|
| Passat B6 | 2008 |
2008
|
| Passat B6 | 2009 |
2011
|
| Touran Mk1 | 2003 |
2005
|
| Touran Mk1 | 2006 |
2006
|
| Touran Mk1 GP | 2007 |
2008
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 460 mm |
| Breite | 340 mm |
| Höhe | 170 mm |
| ET-Nummer | 06F253052 X |
| Gewicht | 5.585 KG |
Delivery information:
Shipping category Germany: Package
Shipping category International: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time within Germany is approx. 2-5 working days, for internatinal delivery approx. 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de