Halteblech für Golf 4, Bora, Golf Plus
Product no.: 038 129 811 B
In stock
€2.05
All prices include VAT, plus
shipping costs
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Halteblech -Abgasrückführung- geeignet für Beetle, Bora, Jetta 5, Golf 4, Golf 5, Passat B5, Touran
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| Bora | 2002 |
2002
|
| Bora | 2003 |
2005
|
| Golf (Brazil) | 2003 |
2007
|
| Golf Mk4 | 2002 |
2002
|
| Golf Mk4 | 2003 |
2006
|
| Golf Mk5 | 2004 |
2005
|
| Golf Mk5 | 2006 |
2007
|
| Golf Mk5 | 2008 |
2009
|
| Golf Plus | 2005 |
2007
|
| Golf Plus | 2008 |
2009
|
| Jetta Mk5 | 2006 |
2008
|
| Jetta Mk5 | 2009 |
2010
|
| New Beetle | 2001 |
2005
|
| New Beetle | 2006 |
2010
|
| New Beetle Cabriolet | 2003 |
2005
|
| New Beetle Cabriolet | 2006 |
2010
|
| Passat B6 | 2006 |
2007
|
| Passat B6 | 2008 |
2008
|
| Passat B6 | 2009 |
2011
|
| Touran Mk1 | 2003 |
2005
|
| Touran Mk1 | 2006 |
2006
|
| Touran Mk1 GP | 2007 |
2008
|
| Touran Mk1 GP | 2009 |
2010
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 95 mm |
| Breite | 70 mm |
| Höhe | 35 mm |
| ET-Nummer | 038129811B |
| Gewicht | 0.056 KG |
Delivery information:
Shipping category Germany: Package
Shipping category International: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time within Germany is approx. 2-5 working days, for internatinal delivery approx. 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de