Stellelement
Product no.: 1C0 810 773
In stock
€34.68
prices excluding VAT, shipping costs and import fees
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Stellelement -Zentralverriegelung Tankklappe- geeignet für Beetle und Phaeton
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| New Beetle | 1999 |
2001
|
| New Beetle | 2001 |
2005
|
| New Beetle | 2006 |
2010
|
| New Beetle Cabriolet | 2003 |
2005
|
| New Beetle Cabriolet | 2006 |
2010
|
| Phaeton | 2002 |
2007
|
| Phaeton GP1 | 2008 |
2009
|
| Phaeton GP2 | 2009 |
2010
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 98 mm |
| Breite | 60 mm |
| Höhe | 38 mm |
| ET-Nummer | 1C0810773 |
| Gewicht | 0.086 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de