Charge air cooler for VW New Beetle
Product no.: 1C0 145 803 G
In stock
€170.49
prices excluding VAT, shipping costs and import fees
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Charge air cooler for Volkswagen New Beetle.
Only Diesel models.
Please also pay attention to the picture boards!
Only Diesel models.
Please also pay attention to the picture boards!
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| New Beetle | 2001 |
2005
|
| New Beetle | 2006 |
2010
|
| New Beetle Cabriolet | 2003 |
2005
|
| New Beetle Cabriolet | 2006 |
2010
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 410 mm |
| Breite | 250 mm |
| Höhe | 170 mm |
| ET-Nummer | 1C0145803G |
| Gewicht | 2.11 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de