Verbindungsrohr
Product no.: 038 131 521 CC
In stock
€130.92
prices excluding VAT, shipping costs and import fees
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
This product is not discountable. It is excluded from promotion campaigns.
Go to Model Classification / Picture Boards
Go to Product details
Go to Delivery information
Product description:
Verbindungsrohr -Abgasrückführungsventil- geeignet für Beetle, Bora, Golf 5, Golf Plus, Passat B6, Touran
Model Classification / Picture Boards:
Please click the arrow right to the model year for more information or to view the picture boards.
| Model | Model year starting from | Model year up to |
|---|---|---|
| Bora | 2003 |
2005
|
| Golf Mk4 | 2003 |
2006
|
| Golf Mk5 | 2004 |
2005
|
| Golf Mk5 | 2006 |
2007
|
| Golf Mk5 | 2008 |
2009
|
| Golf Plus | 2005 |
2007
|
| Golf Plus | 2008 |
2009
|
| Jetta Mk5 | 2006 |
2008
|
| Jetta Mk5 | 2009 |
2010
|
| New Beetle | 2001 |
2005
|
| New Beetle | 2006 |
2010
|
| New Beetle Cabriolet | 2003 |
2005
|
| New Beetle Cabriolet | 2006 |
2010
|
| Passat B6 | 2006 |
2007
|
| Passat B6 | 2008 |
2008
|
| Passat B6 | 2009 |
2011
|
| Touran Mk1 | 2003 |
2005
|
| Touran Mk1 | 2006 |
2006
|
| Touran Mk1 GP | 2007 |
2008
|
| Touran Mk1 GP | 2009 |
2010
|
Product details:
| Produktqualität | |
|---|---|
| Länge | 181 mm |
| Breite | 80 mm |
| Höhe | 65 mm |
| ET-Nummer | 038131521CC |
| Gewicht | 0.2 KG |
Delivery information:
Shipping category: Package
All shipments via package and mail delivery with tracking.
The delivery time is approx 4-10 working days.
Manufacturer information:
Volkswagen AG, Berliner Ring 2, 38436 Wolfsburg, Germany, www.volkswagen.de, kundenbetreuung@volkswagen.de